BomBelek

Forum O problemach z komputerami o pomocy przy tworzeniu stron internetowych a tazke do reklam klanow i servow VS 1.6 non Steam

Ogłoszenie

Szukam Modernizatorow dokladnie 3 Redaktora ktory pilnuje prace modernizatorow i daje im przyklad jak ktos jest chetny pisac na moje gg 8498461 . Wymagam znajomosci na forach reklamacji forum i czesta dostepnosc. Super Administrator- tylko ja funkcje [ Moge wszystko] Admin -Brak (minimum 120 postow) funcje[Nabor modernizatora max 2, banowanie uzytkownikow oglaszanie konkursow, otwieranie nowych specjalistycznych tematow wspiera Redaktora w nocyh pomyslach] Redaktor-Brak (minimum70 postow) Funkcje [Nabor Modernizatora max 1 banowanie uzytkownikow ,zwolninie ze kogos ze stanowiska modernizatora wstawianie nowych teamtow Modernizator - (minimum 50 postow) Funkcje [Modernizacja Forum] Vip - (minimum 35 postow) Przyjaciel Forum Reklamuje forum Pomocnik (30 postow) Reklamacja Forum

#1 2008-07-04 16:32:55

Kondzio_94

Moderator

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 26
Punktów :   

Overclock ;)

OVERCLOCK- popularnie to "podkręcanie" procesora do większej czestotliwosci
Jak ktos chce moge opisac wam jak podkrecic waszego procesorka UWAGA!!-czynnosci opisane w artykule, jezeli je  zasosujecie ponosicie na swoja odpowiedzialnosc , stosowanie ponizszych czynnosci moze prowadzic do przezgrzewania procesora i powinnosci zastosowania lepszych coolerów, w najgorszym przypadku moze nastapic uszkodzenie procesora.Dosyc tych pierdól

Na początku dobrze jest sie wyposazyc w program do monitorowania czynnosci procesora. Takim programem jest np.; CPUz- pobrac go mozna z tej stronki: http://www.download.net.pl/1940/Cpu-Z/

Nastepną czynnościa jest ponowne wlaczenie komputera i otworzenie BIOS-u (jak ktos nie wie co to jest BIOS to lepiej niech nie bierze sie za overclocking ). W zaleznosci jakiej firmy bedzie płyta glówna będzie sie takze róznił BIOS (nie tylko bod wzgledem wyglądu ale takze pod wzgledem struktury). Następnym krokiem będzie odnalezienie ustawien prosesora czyli CPU, a nastepnie zmiejszenie taktownosci szyny FSB (od jej wielkosci, ktora zazwyczaj ma wielkosc 1066 MHz a w najnowszych modelach 1333 MHz w czterech taktach, zalezy mozliwosc podkrecenia naszego CPU). Taktownosc FSB bedzie zapisana w wielkosci 100-400 MHz (jednostki sa bardzo zaokrąglone). Zwiekszamy stopniowo taktownosc szyny (np.: jezeli mamy wielkosc szyny ustawiona opcjonalnie 200 MHz nalezy jednostke zwiekszac co 10 MHz do ustawienia dla nas opcjonalnie dobrej wielkosci FSB), nie nalezy przedobrzac poniewaz mozna POPSUĆ PROCESOR.
Przyklad: JA podkreciłem swoj procesor od wielkosci szyny 200 MHz (opcjonalnie) do 230 MHz to okolo 3.2-3.4 GHz an procesorze (a mialem 2.8 GHz ) Mój procesor to Intel Pentium D 820.
Artykuł wlasnorecznie wyklikany PoZdrO Kondzio_94

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl