BomBelek

Forum O problemach z komputerami o pomocy przy tworzeniu stron internetowych a tazke do reklam klanow i servow VS 1.6 non Steam

Ogłoszenie

Szukam Modernizatorow dokladnie 3 Redaktora ktory pilnuje prace modernizatorow i daje im przyklad jak ktos jest chetny pisac na moje gg 8498461 . Wymagam znajomosci na forach reklamacji forum i czesta dostepnosc. Super Administrator- tylko ja funkcje [ Moge wszystko] Admin -Brak (minimum 120 postow) funcje[Nabor modernizatora max 2, banowanie uzytkownikow oglaszanie konkursow, otwieranie nowych specjalistycznych tematow wspiera Redaktora w nocyh pomyslach] Redaktor-Brak (minimum70 postow) Funkcje [Nabor Modernizatora max 1 banowanie uzytkownikow ,zwolninie ze kogos ze stanowiska modernizatora wstawianie nowych teamtow Modernizator - (minimum 50 postow) Funkcje [Modernizacja Forum] Vip - (minimum 35 postow) Przyjaciel Forum Reklamuje forum Pomocnik (30 postow) Reklamacja Forum

#1 2008-07-04 17:23:31

Kondzio_94

Moderator

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 26
Punktów :   

Tuning i chłodzenie komputerów

Kazdy by chciał miec cichutki i fajnie wygladajacy komputer...a wiec zaczynamy!!
Rodzaje chłodzenia komputera:
-Chłodzenie PASYWNE: podstawą chlodzenia pasywnego sa roznego typu RADIATORY, są bardzo tanim i bezgłośnym sposobem chlodzenia podzespołow PC, chociaz to rozwiązanie nie zawsze daje oczekiwane rezutlaty poniewaz nie jest wydajne.Chlodzenie pasywne jest spotykane bardzo czesto na starszych kartach np. GeForce 7300, ale najczescie spotyka się mały radiatorek na Chipsecie płyty głównej.

-Chlodzenie aktywne: Chłodzenie to jest połaczeniem RADIATORA i zamocowanego do niego wentylatora, to chłodzenie jest bardzo efektywne jak i bardzo głosne spowodowane praca wentylatora.Chlodzenie aktywne spotyka się najczesciej na "mózgach" naszych komputerów, czyli Procesorach, jak i na nowszych typach kart graficznych np. GeForce 8800 GTS

-Chłodzenie wodne: Chłodzenie coraz czesciej spotykane w naszych komputerach. Uzytkownicy PC chcacy wyciszyc komputer stosuja układy wodne np. na procesorach, takze bardzo wydajne karty graficzne posiadaja juz wbudowane bloki wodne z wezykami. Uklad chłodzenia wodnego sklada sie z: Bloków wodnych (zakladanych na chlodzone podzespoly), chłodnicy (zazwyczaj z cichutkimi wentylatorami), zbiorniczkiem płynu chlodzacego, pompki wodnej, wskaznikiem przeplywu plynu chlodzacego, wezyków. Gotowe zestawy mozna kupic poczawszy od chlodzenia samego procesora do chłodzenia wszystkich podzespołow PC. Chlodznie wodne jest ciche, wydajne, ale i bAArdzOO drogie poniewaz maly zestawik na CPU kosztuje 400-500 zl a cały zestaw do chlodzenia całego kompa nawet i 5000 zł!!!!!

-Chlodzenie za pomoca ciekłego azotu: CHłodzenie to stosuja tylko "szalency" ktorzy chca podkrecic procesor do 5.0 GHz chlodzenie jest wykonane amatorskim sposobem.

Wyklikane własnorecznie PozDrO:Kondzio

Offline

 

#2 2008-07-04 22:16:29

mati

Administrator

8498461
Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 62
Punktów :   

Re: Tuning i chłodzenie komputerów

JA mam dobrego kompa:D

Offline

 

#3 2008-07-05 13:48:47

Kondzio_94

Moderator

Zarejestrowany: 2008-06-30
Posty: 26
Punktów :   

Re: Tuning i chłodzenie komputerów

Pod wzgledem czego?? Masz chlodzenie wodne w kompie???

Edit: Kurde Karme dajcie chociaz bo sie  wczoraj na klawirurce naklikałem az mnie palce rozbolały xD

Ostatnio edytowany przez Kondzio_94 (2008-07-05 13:50:50)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plcs extra killers